Inovace atrakcí

Následující rubrika je věnována atrakcím, kterých už je na českém trhu příliš a jsou okoukané. Jen pohotový provozovatel takovou atrakci dokáže proměnit v novou – inovovanou, opět atraktivní a přitažlivou. Že mnohdy stačí jen pozměnit obsazení a s atrakce je rázem úplně jiná jízda Vás přesvědčím v této rubrice.

Jako první příklad uvedu Josefa Chaloupku, který na atrakci Centrifuga vyměnil vozíky tak, že nyní je změna jízdy zcela radikální. Tlak rychlosti (až 70km/hod.) na Vás tlačí z boku a při rozjezdu návštěvníci leží doslova na zádech. Se změnou přišel i název a tak se kolotoč jmenuje nově Evolution. I když myslím, že název mohl být jiný, protože Evolution je zcela jiná originální atrakce. Přesto je tento kolotoč v ČR bezkonkurenční.

Druhým příkladem je Jiří Maleček s jeho atrakcí Skateboard, který mě inspiroval k napsání tohoto článku. Jeho atrakce Skat je teprve před rekonstrukcí, přesto nám odtajnil své plány a my (team našich stránek) mu přejeme, aby jeho atrakce v nové sezoně 2010 svou inovací opět ve velkém lákala své návštěvníky na svou jízdu.

Autor: David Kostka

Evolution (inovace z Centrifugy)

    

Inovace Scata na neobvyklou atrakci

 

* Technické parametry atrakce Mixér (Skateboard): *počet otáček košů 24/minutu*počet otáček spodního ramene točny 13/minutu *rozměry atrakce v provozu 12,5 m x 14 m ( šířka + délka) *doba stavby atrakce 1 hodina a bourání 45 minut ve dvou lidech.


www.poutove-atrakce.webnode.cz