Novinky atrakcí pro rok 2011

O tom, že pouťový průmysl je byznys jako každé jiné odvětí, není nejmenší pochyb. Výstavba zábavních parků je miliardová investice po celém světě a i provozovatelé -jednotlivci, kteří kočují po slavnostech a různých poutích po celé zemi, dají při koupi nové, moderní a technicky náročné atrakce několik miliónů korun, dolarů, eur. Každý, kdo se v branži orientuje, ví, že pro kvalitního Boostera nebo Evolution, je dobré si zajet do italské firmy Fabbri. Nebo že firma Soriani & Moser svým Top Spinem nebo Polypem zaplavila doslova celý svět. Mohl bych takto pokračovat dál a jmenovat desítky výrobců atrakcí, kteří mají jedno společné – tvrdou konkurenci. Trh roste a návštěvníci pouťových zařízení vyžadují stalé nové a náročnější jízdy. Každá firma neustále pracuje na nových nápadech a někteří z nich již odkrývají plány a technické dokumentace ze svých počítačů a dílen na nové atrakce pro rok 2011.

Nakoukněte společně s námi do světa atrakcí, které se dost možná za několik let objeví i na českém trhu.

*Pozn. Atrakce, které již s fotek znáte jsou nové v technických parametrech, jiném způsobu sezení, nebo jinak upravené. Některé z nich již lze vidět v provozu.

 

Největší řetízkový kolotoč na světě ve Vídeňském Prátru

Koncem dubna se čeká velké zahájení gigantického řetízkového kolotoče StarFlyer. Aspirant na největší řetízkový kolotoč na světě má v nejvyšším bodě úctyhodných 117 metrů! Pro srovnání opodál stojící Obří kolo má „pouhých“ 66 metrů. Robustní ocelovou základnu tohoto monstra, tvoří šestnácti metrový kříž, který mimo dostatečné stability, také umožňuje provoz této atrakce i při nepříznivých povětrnostních podmínkách – konkrétně do rychlosti větru 70 km/h. Výrobci ujišťují o absolutní bezpečnosti již samotnou zmínkou o celkové váze zařízení, která se pohybuje kolem 200 tun.  Provozovatel se chystá včetně dávky adrenalinu zákazníkům nabídnout také netradiční panoramatický výhled na celou Vídeň. Já pouze dodám, že při pohledu na parametry se o „výhledu“ rozhodně nedá polemizovat ;o) Vstupné bude činit 5 Euro. 

Čína jde s dobou a chystá dráhu o čtyřech dimenzíchVzestup čínských zábavních parků za poslední roky nenecháváni nic náhodě. Číňané poslední trendy bedlivě sledují, a proto není žádným překvapením, že chystají dráhu o čtyřech dimenzích (4th Dimension). Dráhu chystá China Dinosaur Park a dle dostupných informací celý vlak pobere 24 pasažérů a výrobu má starosti S&S Power. Hodně by mohla napovědět již instalovaná dráha Eejanaika od S&S Power v Japonsku – ta zmiňovaný prvek čtvrté dimenze nabízí.

Eejanaika (Japonsko)

China Dinosaur Park je tematicky založený park. Najdete v něm kosti dinosaurů a zkamenělin ze všech koutů světa. Fosílie jsou situovány v budově, která má charakter muzea. Park je rozdělen na šest oblastí a nabízí zhruba třicet zábavních atrakcí.

Coaster o čtyřech dimenzích mají i ve Švédsku! ;o)

 

Universal Studios a Peter Jackson připravují revoluční 3D atrakciUniversal Studios Hollywood je velice atraktivní zábavní park v Kalifornii. Po požáru, který prakticky srovnal se zemí jednu celou sekci parku se vedení v letošním roce rozhodlo pro reinkarnaci atrakce King Kong, kterou kompletně spolkly plameny požáru červnu 2008. Oficiální název zní King Kong 360 3-D a velkým marketingovým tahounem je jméno samotného režiséra Petera Jacksona, který si vzal celý projekt na svá bedra.

Trend 3D technologie je vysoce v kurzu, proto se vedení parku rozhodlo po požáru celou atrakci King Kong přebudovat prakticky od základů a využít 3D technologii. Náklady přetekli oproti původní King Kong atrakci šestinásobně. Pokud vše klapne, tak návštěvníci mohou okusit první jízdu již v červenci tohoto roku.

A jak to tedy bude fungovat? Universal Studios Hollywood má všechny své atrakce zaměřeny filmovým směrem. Klikněte pro představu na Jurassic Park® — The Ride nebo Revenge of the MummySM — The Ride. Návštěvníci King Kong 360 3-D budou mít k dispozici tramvaj, která své pasažéry zaveze do útrob ohromného 3D kina, kde bude plátno o 360°. V kině se má odehrávat scéna souboje mezi King Kongem a T-Rexem. Speciálně upravená „zastávka“ pomocí vzduchových vaků bude celou tramvají i s pasažéry natřásat vlivem boje mezi zvířaty. Film je speciálně natočený tak, že jeho osazenstvo bude na tramvaj s pasažéry reagovat – T-Rex přeskočí tramvaj, vycení na pasažéry zuby a z úst mu půjde smrdutý dech. Pro autenticitu budou nainstalované vodní a pachové rozprašovače.

V loňském roce bylo oficiálně oznámeno partnerství s režisérem remaku King Konga Peterem Jacksonem. Jeho studio pro vizuální efekty Weta Digital se postaralo o celý 3D snímek.


www.poutove-atrakce.webnode.cz